Targi JUBINALE 2010

 

W Krakowie w dniach 11-13. czerwca 2010 już po raz trzeci odbyły się Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych JUBINALE, na których swoją ofertę zaprezentowało blisko 150 wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy – w tym z Czech, Węgier, Niemiec, Danii, Włoch, Sri Lanki, Litwy i Rumunii.

Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz targowy wielu firm jubilerskich, co sprawiło, że targi stały się profesjonalną platformą handlową dla branży jubilerskiej i zegarkowej nie tylko na południu Polski, ale również w Europie Centralnej. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych (powodzie i upały) dalszy rozwój targów potwierdzają również tegoroczne statystyki wystawców i odwiedzających. 

W tym roku na terenach Targów Krakowskich można było podziwiać biżuterię złotą i srebrną, biżuterię z diamentami, perłami i kamieniami szlachetnymi, biżuterię z bursztynem, oryginalną biżuterię designerską, biżuterię modową, a także nowość – biżuterię zwaną concept jewellery, która cieszy się już ogromną popularnością w całej Europie i zyskuje coraz więcej zwolenników w Polsce. Ten ostatni segment reprezentowany był przede wszystkim przez 2 międzynarodowe marki wywodzące się z Danii – Pandora i Trollbeads.

Na targach JUBINALE 2010 nie zabrakło też oferty zegarkowej oraz opakowań i oferty technicznej, a także systemów wyposażenia oraz zabezpieczeń salonów jubilerskich. Swoje stoiska informacyjne miały tutaj również branżowe stowarzyszenia, inne branżowe imprezy targowe i wydawnictwa.

Targi JUBINALE 2010 obfitowały w szereg interesujących wydarzeń. Codzienne pokazy biżuterii i mody w dwóch blokach programowych, prezentujące biżuterię wystawców w kompozycji z kolekcjami odzieżowymi polskich projektantów mody wspierały kontraktacje branżowe, a także były miłym przerywnikiem w intensywnej pracy targowej.

W pokazach biżuterii oraz mody, udział wzięło 8 polskich firm jubilerskich:

  • Agata Krzyżanowska (biżuteria) & Danuta Dąbrowska (stroje)
  • Arek Wolski (biżuteria) & Olga Kowalunas (stroje)
  • Ko Ko Bi (biżuteria) & Urszula Jaskowska (stroje)
  • Corundum SPARK (biżuteria) & Laura Obrzut (stroje)
  • Marcin Giebułtowski (biżuteria) & Molton (stroje)
  • Eugeniusz Salwierz (biżuteria) & Zuza Bart (stroje)
  • Adamas (biżuteria) & Anita Szukłow, Magdalena Kowalczyk (stroje)
  • Ofir (biżuteria) & Ania Gabanian (stroje)

 

Seminaria

Targom towarzyszyły również wystawy, w ramach których biżuteria prezentowana była także jako obiekt sztuki. Odwiedzający z branży mogli także pogłębić wiedzę, biorąc udział w fachowych seminariach organizowanych podczas dwóch pierwszych dni trwania imprezy.

Seminaria poprowadzili specjaliści z firmy ODL, tworzącej oprogramowanie komputerowe i będącej zarazem polskim producentem systemu IT, którego zadaniem jest pomoc w zarządzaniu przedsiębiorstwami handlowymi, usługowymi i produkcyjno-handlowymi (ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki prowadzenia działalności handlowej w branży jubilerskiej) oraz Radosław Piedziuk – praktyk w zakresie sprzedaży od ponad 10 lat, absolwent studiów MBA i pasjonat w zakresie psychologii sprzedaży oraz analizy zachowań konsumentów.

 

Platforma Trend-Skaut Polskiej Biżuterii 2010

Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym w jej pracach jest srebro oraz elementy roślinne. Stosuje również koral, nieoszlifowany bursztyn, lawę wulkaniczną. Często w swych pracach łączy materiały naturalne z bursztynem. Każdy produkt biżuteryjny wykonany jest z niezwykłą precyzją. Lubi eksperymentować, a jej projekty skierowane są do osób, które pragną poprzez biżuterię w jakiś sposób się wyróżnić.

Inspiruje ją niezwykłość roślin, ich delikatność, różnorodność – gdyż nie ma dwóch identycznych kształtów. Element roślinny na początku kruchy, utwardzony i połączony ze srebrem nabiera innego kształtu.

 

Podczas edycji targów JUBINALE 2010, organizator po raz pierwszy wprowadził elektroniczną rejestrację odwiedzających, która umożliwiła precyzyjne określenie ilości unikalnych odwiedzających po zakończeniu każdego dnia targowego. Dzięki temu, już podczas targów wiadomo było, że wzrosła liczba odwiedzających z Polski i z zagranicy w piątek, pierwszego dnia targów. Frekwencja w piątek wzrosła w tak znacznym stopniu, że przed siedzibą Targów Krakowskich po raz pierwszy zabrakło miejsc parkingowych.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wystawcom i odwiedzającym targów JUBINALE, którzy poprzez swoją obecność na targach i zaufanie, jakim je obdarzyli, współtworzą sukces tych targów, a także mediom za wsparcie w budowaniu profesjonalnej marki targowej oraz wszystkim sympatykom imprezy, którzy kibicują i pomagają w jej organizacji.

 

DO GÓRY