Szczęśliwa siódemka – JUBINALE 2014 

 

7. edycja Letnich Targów Biżuterii i Zegarków JUBINALE, która odbyła się w dniach 5-7 czerwca 2014, pod każdym względem okazała się być szczęśliwa.

 

 

W ciągu trzech dni targowych zostało odnotowanych blisko 3.000 wejść kontrahentów z 25 krajów świata – to wyraźny wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Szczególnie udanym dniem handlowym był czwartek – dzień otwarcia targów. Wzrost ilościowy został zanotowany również wśród wystawców – letnią ofertę biżuterii i zegarków zaprezentowało 147 firm z 10 krajów. Liczymy, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się przez kilka najbliższych lat.

Wystawcy podczas targów prezentowali szeroki asortyment obejmujący swym zakresem niemal wszystkie segmenty branży:

 • biżuterię złotą i srebrną, biżuterię bursztynową, zegarki, kamienie szlachetne, biżuterię designerską, biżuterię lifestyle’ową i modową oraz maszyny, narzędzia, półfabrykaty i opakowania,

co pozwoliło kupcom uzupełnić asortyment sklepów, salonów, galerii i pracowni jubilerskich przed sezonem letnim.

W ramach targów można było również obejrzeć:

 • wystawę Galerii Sztuki w Legnicy, która zaprezentowała ekspozycję wchodzącą w skład Legnickiego Festiwalu Srebra 2014
 • wystawę biżuterii Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych

 

Nowoczesne i funkcjonalne hale Expo Kraków zapewniały wystawcom i kontrahentom wysoki komfort pracy, co zapewne również przyczyniło się do licznych zamówień. 

 

Przygotowania do targów, jak również sama impreza targowa, obfitowały w nowości:

 • nowe logo targów
 • nowy system obsługi wystawców
 • nowy system rejestracji i zliczania kupców
 • nowa hala – nowy komfort pracy
 • nowa statuetka „Klejnot Jubinale” – wyróżniająca wystawcę

Niezmienne pozostało to, że pierwsze dwa dni targów przeznaczone były wyłącznie dla branży jubilerskiej, natomiast trzeci ostatni dzień, targi mogła odwiedzić publiczność z zewnątrz. W tym dniu mieszkańcy Krakowa i turyści mieli wyjątkową możliwość obejrzenia oraz zakupu biżuterii i upominków. Mogli oni również skorzystać z bezpłatnej porady branżowych ekspertów w zakresie naprawy, pielęgnacji i wyceny wyrobów oraz kamieni jubilerskich. 

Ciekawostką wartą wspomnienia, była obecność modelek agencji Rores Models przymierzających biżuterię i pozujących do zdjęć. Ich obecność umożliwiała firmom wykonanie ciekawych materiałów promujących biżuterię i ich stoisko na targach Jubinale.

 

Klejnot Jubinale

W tym roku, podczas uroczystego Wieczoru Wystawców, wyróżnienie oraz statuetki „Klejnot Jubinale” z rąk Organizatora otrzymały firmy:

 • AM MARTINI
 • BIEFFE 2000
 • MARIUSZ FATYGA

 

 

Relacja filmowa z 7. edycję targów Jubinale

Wkrótce.

 

Podsumowanie

Siódma edycja targów odbyła się pod patronatem branżowym Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Związku Rzemiosła Polskiego.

Minione targi JUBINALE 2014 zachwyciły wystawców komfortem pracy na nowoczesnej hali EXPO Kraków oraz tchnęły optymizmem w związku z dużą liczbą odwiedzających (również z zagranicy) i udanymi transakcjami.

Dalszy rozwój targów Jubinale oraz bardzo dobrą ocenę od wystawców za przygotowania i organizację imprezy, organizator odbiera jako sukces i dobrą zapowiedź na przyszłość.

 

Kolejne Letnie Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE 2015 odbędą się w dniach 11-13.06.2015

Już dziś, zapraszamy!

 

 

 

DO GÓRY