13. edycja Międzynarodowych Targów JUBINALE, która odbyła się w dniach 25 – 27 czerwca 2020 była wyjątkowa pod każdym względem.


Jeszcze na miesiąc przed targami w ogóle nie było wiadomo czy imprezę uda się zorganizować. Brak precyzyjnych wytycznych Rządu RP w związku z epidemią COVID – 19 wprowadzał wiele znaków zapytania i powodował niepewność wśród potencjalnych uczestników targów. W efekcie, po zdjęciu części ograniczeń liczba wystawców mimo wcześniejszego optymizmu w branży była mocno uszczuplona, a na targi nałożono wiele obostrzeń sanitarnych. Mimo to pokazaliśmy, jak silna jest chęć działania i wspólnie daliśmy radę! A Ci z Państwa, którzy mieli w sobie odwagę na podjęcie biznesowego ryzyka zasługują na szczególny wyraz uznania – zarówno uczestnicy z Polski jak i liczni goście z zagranicy!

Podczas tegorocznej edycji JUBINALE prezentowana była obszerna oferta biżuterii z bursztynem jak i samego surowca oraz biżuteria srebrna, złota, kamienie, perły, zegarki oraz oferta techniczna i inne usługi i produkty powiązane z branżą jubilerską. Wystawcy przyjechali do Krakowa nie tylko z Polski – mimo licznych obostrzeń gościliśmy firmy z Litwy, Włoch, Anglii oraz Austrii. Natomiast kupcy przyjechali również ze Słowacji, Litwy, Włoch, Czech, Chin, Niemiec, Austrii, Słowenii, Szwajcarii oraz Turcji, co uważamy za spory sukces!


W tym roku ilość wystawców była na poziomie 35% zwykłej ilości, natomiast ilość kupców proporcjonalnie do ilości Wystawców była zadowalająca i przekroczyła oczekiwania sporej części wystawców – szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oferta biżuterii złotej i srebrnej.


Zdecydowanym trendem wśród odwiedzających okazało się być przybywanie jednej osoby z firmy, co z kolei przełożyło się na to, że większość odwiedzających gości było osobami decyzyjnymi. Dbając o bezpieczeństwo uczestników targów, w tym roku wszystkie dni targowe przeznaczone były tylko dla branży jubilerskiej, w celu ograniczenia ilości odwiedzających do tych najbardziej korzystnych dla branży. Uczestnicy targów jak co roku mogli również skorzystać z bezpłatnej porady branżowych ekspertów w zakresie naprawy, pielęgnacji i wyceny wyrobów oraz kamieni jubilerskich jak i porad przedstawicieli najważniejszych polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych, tj. Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich.

Targom JUBINALE towarzyszyła strefa Trendy Projektantów. I choć w bardzo ograniczonej formie to licznie odwiedzana, swoją obecnością udowodniła w tym roku, że warto podjąć ryzyko. Po raz kolejny targi JUBINALE zostały wsparte przez stowarzyszenia i organizacje branżowe oraz otrzymały patronaty medialne od najważniejszych polskich wydawnictw w dziedzinie branży jubilerskiej.  Dodatkowo od tego roku ponownie zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.


Jest nam niezmiernie miło, że uczestnicy targów byli tak zdyscyplinowani i współpracowali z organizatorem oraz Wystawcami w celu zapewnienia bezpieczeństwa na targach sobie i innym uczestnikom, dostosowując się do zaleceń ministerstwa. Maseczki, regularna dezynfekcja dłoni, mierzenie temperatury przy każdorazowym wejściu na halę – to tylko niektóre z procedur przestrzeganych podczas JUBINALE 2020.


Serdecznie dziękujemy za obecność, każde dobre słowo i wsparcie. Pokazaliście Państwo jak ważna jest chęć działania i powrót do normalnego trybu pracy. Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby targi odbyły się w jak najlepszej atmosferze, a branża mogła bezpiecznie spotkać się po długiej przerwie. Nasz zespół mimo ograniczonego czasu dał z siebie 200% aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Mamy nadzieję, że był to dla Was dobry czas, który również w kolejnych miesiącach przynosić będzie biznesowe korzyści.

Tegoroczne targi pokazały, że mimo różnych trudności, strachu i niepewności, ale przy wspólnym zaangażowaniu można zdziałać coś dobrego dla siebie i dla branży.
Mając nadzieję na współpracę przy kolejnych projektach, życzymy Państwu wszystkiego dobrego.

 

 

Lista wystawców JUBINALE 2020

ABC GOLD Tczew Polska D05
ALATYR AMBER PLUS Warszawa Polska H03
AMBER ABRAM Gdańsk Polska A07
AMBER APPLE Gdańsk Polska C01
AMBER GALLERY NIEDRZWICA DUŻA Polska G06
AMBER GARDEN Gdańsk Polska B03
AMBER MARCIN BUZALSKI Gdańsk Polska F01
AMBER PLANET Białystok Polska A02
AMBER SEASIDE (UAB „DALIOS GINTARAS”) Klaipeda Lithuania G05
AMBER SPRING Gdańsk Polska H13
AMBERHOME LT Kretinga Lithuania A06
AMBERIMAGES Kretinga Lithuania E05
AMBERPORT Kretinga Lithuania E06
ARANI.CC Drelów Polska G01
ART VETUS Klaipeda Lithuania F03
ART-S Lipno Polska G03
ARTI-AMBRA Słuszewo Polska A10
ARTSZOK TOMASZ PISANKO Gdańsk Polska C02
BACO Gdańsk Polska A01a
BERKWIAT Gdansk Polska F02
BIEFFE 2000 SRL Anghiari Italy C05
BOCHEŃSKI JEWELLERY Nowy Sącz Polska E02
D. MILIAUS UKI (AMBER DM) Kretingos r. Lithuania F05
DOROTA CENECKA GIN ATELIER Gdańsk Polska C06
DOVILE STANKEVICIENE ( MB AMBERAGE) KRETINGA Lithuania B04
EUROAMBER Przyjaźń Polska A05
FLOR DE MINA DANUTA CZAPLA Warszawa Polska A11
GOLD-REX Gdańsk Polska F04
GOLDEXPO WARSZAWA FUNDACJA DLA ROZWOJU POLSKIEJ BRANŻY ZŁOTNICZO-JUBILERSKIEJ Warszawa Polska F06
GREGSTONE Łódź Polska H01
GUZOWSKI Consett United Kingdom A02
IMAGE SILVER Gdańsk Polska D01
JAN POMIANOWSKI Goręczyno Polska C07
JUBICOM.EU Gdańsk Polska E01
KAR-GOLD Warszawa Polska C04
KOMPANIA JUBILERSKA Kraków Polska D02
MAGMA-ART Kraków Polska A01
MARKSILVER MAREK PIETRZAK CHWASZCZYNO Polska B08
MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE BURSZTYNNIKÓW | INTERNATIONAL AMBER ASSOCIATION Gdańsk Polska A12
OFIR FIRMA JUBILERSKA Myślachowice Polska D04
OPAL JP Gdańsk Polska B02
P.A.T. Częstochowa Polska H02
PB GROUP Gdańsk Polska E01
PERŁA BIŻUTERIA Częstochowa Polska A04
PIOTR CZYŻ Sztutowo Polska A09
POLSKI JUBILER Warszawa Polska B01a
PROJEKT TADEUSZ JAWORSKI Warszawa Polska D07
RAL Sopot Polska H12
ROBIS Gniewowo Polska H04
RODENT PRUSZKÓW Pruszków Polska G02
SAWJOL JOLANTA SAWERA Warszawa Polska E03
SILVAM Gdańsk Polska C03
SILVER PULS Wola Krzysztoporska Polska B01
STEFANEK Warszawa Polska E04
STELLARIUM SP. Z O.O. Niedźwiada Polska B06
STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW JUBILERSKICH Warszawa Polska H16
TADO Gdańsk Polska D03
TOMASZ KUBICA Sopot Polska H05
UNIT WYDAWNICTWO INFORMACJE BRANŻOWE Warszawa Polska E03a
WAIDZEIT GMBH & CO KG Michaelerberg-Pruggern Austria H15
WWW Przetoczyno Polska H06
WYGANOWSCY A. J. Konstancin-Jeziorna Polska D06
WYSTAWA „MOIM ZDANIEM” GDAŃSK Polska B07

 

DO GÓRY