Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE objęte zostały patronatem branżowym przez następujące organizacje:

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników

Stowarzyszenie jest zrzeszeniem bursztynników polskich i zagranicznych, którego głównymi celami jest popularyzacja wiedzy z zakresu bursztynnictwa, tworzenie systemu identyfikacji bursztynu bałtyckiego, podejmowanie działań dla zapewnienia trwałego rozwoju polskiego bursztynnictwa oraz zapewnienie bursztynowi bałtyckiemu wysokiej rangi w Polsce i na światowym rynku.

www.amber.org.pl

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

Stowarzyszenie zrzesza osoby pracujące czynnie w branży jubilerskiej: rzeczoznawców zajmujących się zawodowo oceną jakości, wyceną wyrobów i kamieni jubilerskich, właścicieli firm handlowych, usługowych, producentów i hurtowników wyrobów jubilerskich oraz osoby współpracujące i sympatyków sztuki jubilerskiej.
Aktualnie Stowarzyszenie zrzesza 188 członków zwyczajnych.

www.srj.org.pl

Związek Rzemiosła Polskiego

Związek Rzemiosła Polskiego jest najstarszą i największą ogólnopolską, społeczno-zawodową organizacją samorządu gospodarczego, działającą od 1933 roku. Od 2001 roku ZRP posiada status reprezentatywnej organizacji pracodawców. Wraz z regionalnymi, lokalnymi i branżowymi organizacjami rzemiosła – 28 izbami rzemieślniczymi, 478 cechami rzemiosł oraz 180 spółdzielniami – tworzy największą i najstarszą strukturę samorządu gospodarczego w Polsce. W strukturach rzemiosła zrzeszonych jest około 300 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

www.zrp.pl

DO GÓRY